İlçemiz Kaymakamı sayın Fatih TOPUZ, "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasive Milli Birlik Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
"Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi ve hukuk devletini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine maruz kalmıştır. Hain FETÖ terör örgütünün mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile yapılan bu girişim, milletin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur.
15 Temmuz gecesinde aziz milletimiz, halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.
 Millî iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan, mermilere, bombalara ve tanklara etten duvar olan yüce milletimiz, selâlarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak, vatan savunması uğrunda, binlerce gazi ve yüzlerce şehit vermiştir. Bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle destan yazmıştır.
15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum" Rabbim bir daha 15 temmuzu bu millete yaşatmasın!..
 
  Fatih TOPUZ
Balya Kaymakamı